Vánoční jarmark

Již tradičně jsme v adventní době připravili pro všechny zájemce vánoční jarmark. Ve středu 13. prosince se škola zaplnila desítkami návštěvníků z řad rodičů, prarodičů našich žáků, ale i širší veřejnosti, kteří chtěli nasát vánoční atmosféru.

O slavnostní začátek se postarali žáci zpěvem koled a hrou na hudební nástroje. Pro malé i velké návštěvníky byly připraveny vánoční dílny, ve kterých si mohli vyrobit ozdoby na stromeček, dekorativní předměty z korálků, nazdobit perníčky nebo zhotovit vánoční svícny a přáníčka. Tradičně největší zájem byl o svíčky z včelího vosku. Zájemci si také mohli zakoupit již hotové vánoční předměty, které žáci vyrobili buď v hodinách výtvarné výchovy, nebo v keramickém kroužku. O tom, že jsou velice šikovní, svědčí fakt, že se téměř všechny výrobky prodaly.

Příjemné odpoledne zpestřovala vystoupení starších žáků, kteří za hudebního doprovodu v několika pásmech zazpívali koledy nejen v češtině, ale i angličtině. Mladší pak předvedli své umění při hře na flétničky. A kdo zrovna nenakupoval nebo nevyráběl, mohl se občerstvit v kavárničkách, u punče nebo u palačinek, které pro návštěvníky připravovali žáci deváté třídy. Všude se přátelsky    a živě diskutovalo nejen o dění ve škole. „Na jarmarku je příjemná atmosféra, děvčata si vyrobila vánoční ozdoby a svíčky z včelího vosku. Škola je krásně vyzdobená, moc se jim líbí a doufají, že ji budou moci od 6. třídy navštěvovat,“ zhodnotila jarmark Petra Laufová.

Poděkování za odvedenou práci patří nejen učitelům, ale i všem rodičům, kteří napekli výborné cukroví a pomohli s organizací jarmarku. Odměnou jim mohou být slova chvály a uznání za příjemně strávené odpoledne bez shonu a předvánočního napětí. Vánoční jarmark se podle ohlasu vydařil a stal se příjemnou předvánoční tradicí školy. Další možností nakouknout pod pokličku dění na škole bude Den otevřených dveří, jenž se uskuteční 28. března a během něhož budou moc zájemci nahlédnout i do výuky.                                                                                     Hana Kramářová