Ples a stužkování deváťáků

Tradiční ples Základní školy Zeyerova se tentokrát konal v prostorách Regionálního centra Olomouc. Hlavní pořadatelé, členové SRPŠ, připravili pro návštěvníky bohatý a výborně zorganizovaný program.  Hlavní pozornost si však vysloužili žáci devátých tříd, pro něž byl tento den prvním krůčkem k dospělosti.

Počáteční nervozita ze všech účastníků polonézy spadla ihned po zaznění prvních tónů Čajkovského Evžena Oněgina. Děvčata v krásných šatech a účesech, chlapci v oblecích zúročili hodiny tréninků a ladnými kroky vpluli na taneční parket. Odměnou jim byl bouřlivý potlesk všech návštěvníků plesu. Poté následovalo stužkování žáků 9. tříd, kteří si připravili nejen dojemné proslovy, ale také taneční překvapení.

K tanci i poslechu hrála skupina Novios, která dokázala, že parket byl neustále plný. Kdo zrovna nechtěl předvádět taneční kreace, mohl ochutnat zákusky a drobné občerstvení, jež připravili ochotní rodiče.  Atmosféra v sále byla vynikající, o zpestření programu se postaraly členky ZUŠ Žerotín svým baletním vystoupením. O půlnoci nechyběla jako vždy bohatá tombola, takže mnoho návštěvníků v ranních hodinách odcházelo nejenom s pocitem příjemně stráveného večera, ale i s hodnotnými dárky.

Na plese se potkali rodiče, učitelé současní i bývalí, přátelé školy, bývalí žáci, prostě každý, kdo má pozitivní vztah k naší škole. Poděkování patří zejména všem, kteří se podíleli na organizaci, odměnou za měsíce strávené na přípravě jim určitě byla častá slova chvály a uznání.