Natáhnu a jedu aneb auto na gumičku

Sedm žáků VI. B se v pondělí 17. června zúčastnilo soutěže „Natáhnu a jedu aneb auto na gumičku“ pořádanou Sigmundovou střední školou strojírenskou v Lutíně.

Ve třech týmech si v předcházejících týdnech svépomocí vyrobili malá autíčka poháněná gumičkou a na místě se zapojili do všech tří soutěžních kategorií. Mezi dvaadvaceti týmy se do top šestky probojovali hned pětkrát a za svá umístění si odnesli hodnotné ceny.

Jednotlivé kategorie a umístění našich žáků:

1. Dojezd autíčka (nejdelší ujetá vzdálenost) – 1. místo
  2. Rychlost autíčka na určitou vzdálenost – 2. a 6. místo
  3. Vzhled autíčka – 2. a 5. místo

Požádali jsme naše žáky, aby odpověděli na několik otázek:

• Proč jsi se zúčastnil této soutěže?
  • Byla to pro mě výzva.
  • Protože mě to zaujalo.
  • Protože se mi líbil nápad, paní učitelka nám ukázala, jak to má fungovat.
  • Jaké ceny jsi dostal?
  • nerezovou láhev na pití
  • šroubovák se 30 nástavci
  • sadu kleští
  • tavnou pistoli a náhradní náplně do tavné pistole
  • další drobné ceny – propiska, tužky, klíčenky, model autíčka
  • Kdybys měl napsat vzkaz organizátorům, co by to bylo:
  • Byla to super soutěž.
  • Pokračujte!
  • Program mohl být delší, abychom si mohli vyrobit více věcí na zažehlení (součástí soutěže byl workshop spojený s výrobou nažehlovacím ozdob).
  • Děkuji, že jsme se mohli zúčastnit soutěže.
  • Chtělo by to větší tělocvičnu (autíčka narážela na stěnu tělocvičny, jezdili by i delší vzdálenost).
  • Bylo to celkově super, moc se líbily nažehlovačky na trika.

Na otázku, zda by soutěž někomu doporučili, mnozí jmenovali své konkrétní spolužáky. A zda by se podobné soutěže zúčastnili příští rok znovu? Jednoznačně „ANO“.

Jana Škutová