První ročník Souboje čtenářů na Zeyerce

Bylo dobojováno! Ptáte se, k jakému boji na naší škole došlo? Přece k nelítostnému utkání mezi nejlepšími čtenáři druhého stupně! Bitvu svedli ve středu 14. prosince v počítačové učebně.

Než však mohli usednout k počítačům a odpovídat na záludné otázky v kvízu, strávili dva měsíce poctivou četbou zadaných knih a podrobným vedením čtenářského deníku. Jen tak mohli uspět v silné konkurenci svých spolužáků.

Učitelé českého jazyka druhého stupně se inspirovali celostátní soutěží kampaně Rosteme s knihou. Tento souboj napříč naší republikou je určen pouze pro žáky 6. ročníku, na naší škole se však mohly zapojit všechny děti druhého stupně. Nakonec se přihlásilo 43 účastníků, kterým byly rozdány zadané knihy a pravidla soutěže. Po dvou měsících museli knihy odevzdat a do počítačové učebny vstupovat už jen se svými znalostmi a poznámkovým blokem, ve kterém si během četby vedli podrobné informace o době a místě děje knihy, o postavách příběhu, o jejich charakteru a vztazích, o klíčových událostech včetně významnějších detailů a dějových událostí, jež se týkaly hrdinů.

Všem soutěžícím, kteří sebrali odvahu jít do soutěže, na naší škole v tomto pojetí dosud neznámé, patří velký obdiv. První ročník školního souboje čtenářů se velmi vydařil, těšíme se proto už nyní na ročník druhý, který bude opět plný zajímavé četby a přemýšlení nad literárními hrdiny a jejich nevšedními příběhy.

Marie Běhalová

Plakát – Souboj čtenářů